Версія для друку

Підготовка і перепідготовка

    Луганський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості здійснює професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення за різними робітничими професіями.

    Відповідно до статті 3 Закону України «Про професійно-технічну освіту»:

    - первинна професійна підготовка – це здобуття професійно-технічної освіти особами, які раніше не мали робітничої професії або спеціальності іншого освітньо-кваліфікаційного рівня, що забезпечує відповідний рівень професійної кваліфікації, необхідний для продуктивної професійної діяльності;

    - перепідготовка робітників – це професійно-технічне навчання, спрямоване на оволодіння іншою професією робітниками, які здобули первинну професійну освіту;

    - підвищення кваліфікації робітників – це професійно-технічне навчання робітників, що дає можливість розширювати і поглиблювати раніше здобуті професійні знання, уміння і навички на рівні вимог виробництва чи сфери послуг.

    Можливе також навчання в ЛЦПТО ДСЗ за короткотерміновими курсами цільового призначення з оволодіння новою технікою, технологіями, програмним забезпеченням тощо. З метою задоволення потреб роботодавців у підвищенні кваліфікації робітників методистом спільно з представниками роботодавців, розроблено навчальні плани та програми професійного навчання за різноманітними напрямами.

    Після закінчення навчання слухачам присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається посвідчення.

 

Слайд6

 

Слайд7

 


 

Анонс професій ДНЗ «Луганський центр ПТО ДСЗ».

 

Люди цієї професії працюють на будівництві, фабриках і заводах, у авторемонтних майстернях, на станціях технічного обслуговування. Сьогодні зварка знаходить також широке застосування в побутовій техніці і житлово-комунальному господарстві.Практично немає жодної галузі машинобудування, приладобудування і будівництва, у якій не застосовувалося б зварювання металів. 

Електрогазозварник має можливість працювати за професіями металообробного та енергетичного напрямів, це збільшує кількість варіантів для працевлаштування у такого професіонала, дозволяє йому зайнятися малим бізнесом.

 

zvarnyk 01 zvarnyk 02 zvarnyk 03

 

     У Луганській області користуються попитом професії торговельного профілю: "Продавець непродовольчих товарів", "Продавець продовольчих товарів" та "Контролер-касир".

      Терміни навчання дорослого населення із числа безробітних складають 6 місяців, а це у 3 рази менше, ніж у студентів із числа випускників загальноосвітніх шкіл. Таким чином, саме після професійного навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття роботодавці скоріше укомплектують свої вакансії.

prodavec 03 prodavec 05 prodavec 06
prodavec 04 prodavec 01 prodavec 02

Інформація надана відділом організаціі профнавчання Луганського обласного центру зайнятості.

Останнє редагування П'ятниця, 09 лютого 2018 14:37